BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Noriu užduoti klausimą vaikinams - kaip reaguojate į merginas, kurios kabinasi ant kaklo kiekvienam sutiktam vaikinui?

Noriu užduoti kitą klausimą, šis - merginom - ką darytūmėt, jeigu tokia mergina dirbtų su jumis ir jum kiekvieną dieną tektų matyti kaip rujojanti katė trinasi i kiekvieną kampą?

Taigi, pradedu pasakojimą…. Prieš kelis menesius į mūsų parduotuvę buvo priimta mergina iš Latvijos. Iš pirmo žvilgsnio ji buvo visai miela, ji buvo man paskirta kaip mokinė - turėjau jai parodyti kaip dirbti su sistema, kaip, kur, ką, kada daryti… Viskas lyg ir buvo gerai, viskas normalu. Vienintelis dalykas, kuris iš karto krito į akis buvo tas, kad ji gyvena su vienu iš mūsų vairuotoju, kuris turi sugyventinę iš Latvijos (ji, priedo, turi ir dukrą). Bet ne tame esmė… gyveno ji su visais patogumais, darbą jai aišku parūpino mūsų vairuotojas, paprašė administratoriaus, kad ją priimtų.

Negana to, kad ji gavo per jį darbą, gyveno jo name - už nieką nemokėjo: nei už savo maistą, nei už savo rūbus, net sąskaitų apmokėti nepadėdavo… Bet čia buvo ne mano reikalas, aš nežinojau kas pas juos ten vyksta ir kokiomis sąlygomis ji išvis buvo priimta ten gyventi - man dzin. Vienintelis mano rūpestis buvo ją apmokyti, kad ji būtų gera darbuotoja ir gera ‘team member’.

Važiuojam toliau… Kadangi aš dirbau ir mokiausi (buvau paskutiniame kurse), rašiau disertaciją ir turėjau daryti visokį kitą šlamštą, pasiėmiau dviejų savaičių atostogas nuo darbo. Buvo rojus - pagaliau galėjau susikoncentruoti į mokslus ir greičiau užbaigti šitą begalinį namų darbų ciklą. Grįžusi iš atostogų iškart pajutau keistą atmosferą parduotuvėje.. Latvė vis į mane šnairavo, kaip sakant spoksodavo piktais, nesuprantamais žvilgsniais. Kas nutiko? Ai, pofik, man dzin, tegul ji žiūri kaip nori… Bedirbdama pirmą dieną po atostogų kažkaip užsišnekėjau su vienu vaikinu, kuris prasitarė, kad su Latve kartais susitinka po darbo, nuveža ją namo, ar šiaip kur tūsinasi. Na ką, pagyriau, palinkėjau sekmės ir tiek- jis fainas, geros širdies vaikinas, o ji - na girdėjau visko, bet juk vien iš apkalbų negali apie žmogų spręsti, argi ne taip? Dar tuo metu apie Latvę aš nieko nežinojau, man niekas nerūpėjo, man asmeniškai ji buvo eilinė bendradarbė ir tiek.

Kitą dieną ateinu i darbą - atmosfera vėl ne kokia. Kolektyvas kažkaip keistai elgiasi kažkas lyg ne to… Gal man vaidenasi? Gal aš tiesiog atpratau nuo jų visų per tas dvi savaites, kol sedėjau namuose užsidariusi prie kompo ir knygų, beieškodama informacijos savo esėms ir disertacijai? Hm… Vaikinas, kuris prasitarė, kad lyg ir draugauja su Latve, ir aš, buvom paskirti dirbti iki parduotuvės uždarymo dviese su keliais vairuotojais. Tarp jų buvo ir tas, pas kurį Latvė gyvena. Tiesiog iš smalsumo paklausiau vaikinuko - tai ar jūs jau oficialiai pora? Ar jūs kartu, ar šiaip tiesiog šalam malam? Jis atsakė jog jie pora (nors daug vėliau prisipažino, kad tada tai pasakė tik juokais… hm…). Nu whatever… Baigusi darbą paprašiau kad mane kas pametėtų namo, kadangi buvo 2 valandos ryto, o pėsčiomis vienai eiti namo kažkaip nesinori, o dar ir lietus prasideda… Parvežė mane tas vyrukas, pas kurį Latvė gyvena. Jis man prasitarė, kad ji jau kelintas mėnuo net nepasisiūlo padėti namuose, už nieką nenori mokėti, vis tik prašo ir prašo kąnors jai nupirkti. Kadangi aš šitą vyrą pažįstu jau metus, jis mano geras draugas - išreiškiau savo nuomonę apie situaciją ir pasakiau, kad tikiuosi, jog ji vertina kiekvieną dalyką, kas jai yra duodama.

Aš žinojau, kad šis vyrukas truputį trenktas ta prasme, kad jeigu kam nors reikia pagalbos, jis ne tik kad padės - paskutinius savo triusikus atiduos, o apgautas nieko nedarys, nes yra arba:

a) per daug geros širdies;

b) durnas kaip kelmas;

c) jis tiesiog nenorės pyktis su savo sugyventine, kadangi jos abi Latvės ir jo sugyventinė kažkiek pažinojo šitą merginą (nors labai abejoju ar pažinojo gerai)…

Vėlgi - ne mano problemos, aš į jų gyvenimą nenoriu kištis… Tačiau atsibudus kitą rytą, kaip ritualas reikalauja, pasitikrinu feisbuką ir žiūriu - tiek Latvė, tiek vairuotojas abu ištrynė mane iš savo draugų sąrašo. Okey… kažkas čia jau ne to vyksta, kažkas man čia nesiriša, prasideda vaikų darželio tipo nesąmonės.. Latvė - suprantu, ji LABAI keistai elgėsi kai aš grįžau po atostogų, bet kodėl vairuotojas?? Mes niekada nesipykom, praeitą naktį, kai jis mane vežė namo, mes juokėmės iki ašarų ir šiaip kalbėjomės temomis, kuriomis visada kalbamės atvirai… Aš tikra, kad jo niekaip neįžeidžiau. Užuodžiu kažką negero… Prasukam laiką keliais mėnesiais į priekį - apie Latvę vis naujos kalbos, ji vis ateina su kitu vaikinu, vis lenda prie kitų parduotuvės vairuotojų, vis kalbina kiekvieną klientą. Manęs asmeniškai tas neliečia, nors turiu prisipažinti - jos buvimas šalia man varo vėžį! Negana to, ji vis man mėto žaibus akimis, nors po to lenda kalbėtis ir bando iš manęs ištraukti nors vieną žodį. Aš laikausi savo - su ja kalbėtis nenoriu, net vienoj vietoj šalia stovėti negaliu. Vaikinukas, kuris ale juokais pasakė, kad su ja draugauja, žinoma, į Latvės elgesį arba nereaguoja arba tiesiog pasijuokia iš to, kokia ji palaida bala…

Kuo toliau, tuo darosi blogiau… Prieš porą ar tris savaites, iš niekur nieko prie manęs prieina Latvė ir sako: ”turi turi problemų, ar kame reikalas? Kodėl tu su manim nešneki, kiekvieną kartą kai bandau su tavim kalbėtis tu man šaltai numeti vieną kitą žodį ir apskritai - labai šaltai su manim elgiesi.” Aš aišku nesitikėdama tokio puolimo jai atsakiau paprastai: ”žinai… tiesiog neturiu apie ką su tavim šnekėtis, o problemų aš neturiu, taip kad šis pokalbis irgi baigtas”. Dabar kai pagalvoju - gal reikėjo jai rėžti visą tiesą į akis: kad ji mano varo vėžį savo palaidu elgesiu, kad dėl jos kaltės mano geras draugas jau kuris mėnuo nešneka su manim dėl nesuprantamų priežasčių, kad po jos atėjimo čia dirbti, atmosfera tapo tiesiog nepakenčiama… O gal ir gerai padariau, kad nepuoliau jai į akis ir nenusileidau iki jos lygio… Nors jeigu atvirai pasakius, su mano karštu būdu - labai neįtikėtina, kad atsilaikiau jos nepuolus atgal…

Prieš savaitę mūsų parduotuvės administracija nusprendė, kad reikia daryti išpardavimą. Cool - bus daugiau judesio, būsim žiauriai užsiėmę - liuks! Ta savaitė buvo, aišku, nežmoniškai įtempta, visi ant nervų, išskyrus Latvė. Ji, stovi priekyje, priiminėja užsakymus, atsiliepinėja telefonu ir tiesiog įkyriai ir kartais net jau per aiškiai flirtuoja su bet kuriuo vyriškos lyties klientu. Kol visi kiti dirba iš peties ir lieja prakaitą, ji smaginasi, davinėja visiem savo numerį, tik akutėmis mirksi. Nežinau, kur administratoriaus akys buvo, aš tikra, kad kažkuriuo momentu jis tai pastebėjo. Nežinau, ar sureagavo į tai ar ne, bet manau jo galvoje buvo viena - pardavimai kyla, o tas reiškia viskas ‘zajabys’, liaudiškai tariant.

Šios paskutinės dvi savaitės man asmeniškai buvo ir yra tikras pragaras. Negana to, kad ji gadina nervus, ji nusitaikė ir į mano vaikiną (nors darbe niekas nežino, kad mes pora). Man asmeniškai - darbas yra darbas, aš sugebu save valdyti ir turiu pakankamai proto nerodyti visiem savo asmeninio gyvenimo. Bet paskutiniomis dienomis jaučiu, kad sprogsiu iš pykčio! Latvė yra megėja prisiliesti prie mano vaikino, prašyti, kad ją apkabintų… Kas čia per šliundra?? Ačiū Dievui, vaikinas nėra durnas - nenori apsikrėsti kokia nors liga nuo jos… Bet pasirodo, kad Latvė mano, jog jis yra JOS ir ji gali sau leisti bilekaip liestis ir kalbėti su juo… Cha cha cha… O jei atvirai norisi tokiai tėkšti į veidą, arba kur kampe paverkti, nes šitoj situacijoj aš - bejegė. Administratoriaus akimis, Latvė - kelia pardavimų skaičių, dėl to ji ‘neoficialiai’ yra jo numylėtinė. Jeigu kolektyvas kąnors prieš ją pasakys - niekas nepasikeis, jau bandėm. Ech… Va taip viena palaida bala gali sugadinti puikią atmosferą ir išardyti kolektyvą..

Ką jūs realiai darytumėte tokioje situacijoje?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentuokite