BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Labai dažnai vyresnio amžiaus žmonės prikiša jaunajai kartai, kad jiem gyvenimas kol kas lengvas. Na tiksliau, pagal senolius, gyvenimas pasidaro labai sunkus, kai yra sukuriama šeima. Peršasi išvada, kad iki tol mūsų gyvenimas yra vien rožių žiedlapiais klotas, o juk išties yra visaip kitaip.

Atleiskit už nuklydimą, tačiau noriu pasakyti, kad visai suprantu, kodėl mūsų senoliam bėdos prasidėdavo tik po vestuvių. Nors aš per jauna prisiminti Sovietų Sąjungą - esu prisiklausius oi kiek daug pasakojimų. Vienas iš tokių buvo apie tai, kaip jaunas žmogus po mokyklos eidavo i profkę, po profkės gaudavo darbą (ieškot beveik nereikėdavo) ir visi gyveno palyginti ramiai, per daug nesukdami sau galvos. Šalia buvo tėvai, draugai, namai… Nereikėdavo važinėti po užsienius ieškant laimės.

Grįžkime į dabartį - viskas pasikeitę! Nebėra mums laiko svajoti, apmąstyti, ko ištiesų norime iš gyvenimo. Per dvylika mokyklos metų pražingsniuojame kaip robotai - visiškai neklausiami: ” ką TU nori daryti po mokslų? Kuom nori būti likusį gyvenimą?” Aišku, niekas nedraudžia studijuoji dešimt skirtingų bakalaurų - jeigu tik turi šitiek pinigų ir sveikatos. Tačiau laikas vietoje nestovi: kuo daugiau blaškysiesi po gyvenimą, ieškodamas savęs, tuo galimybė dirbti tai ką nori ir uždirbti kiek nori mažėja. Būkime realistai - jeigu nepradedi dirbti anksti - įlysti į kokios didelės kompanijos aukso vidurį po kelių metų, kai jau esi perkopęs trisdešimtmetį, yra sunkiau. Nesakau, kad neįmanoma, bet laimingųjų, kuriems pavyksta tai padaryti, skaičius yra gan žemas. Taigi išvada tokia - baigęs mokyklą lysk į universitetą ir melskis, kad iš viso kurso, būtent tau pasiseks ir būtent tavo pastangos atsipirks su kaupu. Tuomet, jeigu esi mergina, turi atsigriebt ”gero gyvenimo” kiek gali, dirbk ir uždirbk savo norų pildymui, nes greitai reikės vaikus gimdyti ir virtuvėje prasleisti tiek, kiek praleisdavai grozio salonuose/kelionėse su draugais/vakarėliuose. O jeigu esi vaikinas - nesibaigianti rutina tik prasidės… Kiekvieną dieną eisi į tą patį darbą, klausysies neįdomių žmonių ir apsimesi, kad myli visus savo bendradarbius, o ypač bosą, kurį su mielu noru ir už dyką užmuštum, jeigu kas garantuotų, jog į kalejimą nesėsi. Ir taip tu ”kalsi šeimos pinigus”, kad nemirtumėt badu, kad buto/namo neatimtų už skolas.

Gana pilkas gyvenimo aprašymas, ar ne? Jaunimas turi teisę pasirinkti kuo nori būti, bet laiko ar galimybių pakeisti savo spendimą, duodama labai mažai. Esame prigąsdinti laiko sąvokos, nes jo niekas nesustabdys, o gyvenimas duotas vienas ir per jį turi pasiekti viską, apie ką svajoji. Suauk kuo greičiau, nedaryk klaidų. Tokie mes turime būti.

Neseniai tėtis atsiuntė skenuotas nuotraukas iš savo vaikystės. Žiūrėjau ir ašaros bėgo - tada jie atrodė tokie laimingi. Sėdžiu ir galvoju, gal visgi padairiau klaidą, kad šitaip skubėjau spręsti, kuom noriu visą gyvenimą būti… Gal katik supratau, kad 4 metus paleidau vėjams?.. Įdomus ir sudėtingas tas jauno žmogaus gyvenimas..

Patiko (5)

Rodyk draugams

Komentuokite